Spotlight

today9 Haziran 2022

Blockchain + Play-to-Earn + Public Kriptolia Agency

Most Playing P2E Games on Polygon Network

In-game items are embedded in blockchains as NFT with GameFi technology. This technology has made a dream come true: making money playing games. Thanks to blockchain games, you can earn cryptocurrencies and convert them into real world money and make a living. In these games usually all assets, weapons, characters, [...]

Top Voted
Sorry, there is nothing for the moment.

Son Zamanların Trend Kripto Paraları

Blockchain + Public admin today9 Mayıs 2022 4

Background
share close

Kripto para piyasası, 14 Mart ile 31 Mart arasında düzenli bir yükseliş trendi oluşturarak 1 milyar 775 milyon dolar olan piyasa değerini 2 milyar 250 milyon dolara kadar yükseltti. Bu süreçte 48 bin dolar direncini 2 gün boyunca kıramayan Bitcoin, 2 Nisan itibariyle birkaç düzeltme hareketi yaptı ve piyasada düşüş trendi başlattı. Bitcoin bugün $42.000 dolaylarında seyrederken, piyasanın genelinde de küçük bir düşüş söz konusu. Bu sırada çok aranan kripto paralar ve trend olan coinler de mevcut. Bugün son birkaç günün trend tokenleri listesine göz atacağız.

Moonbeam (GLMR)

Moonbeam, Polkadot blokzincir üzerinde çalışan bir akıllı sözleşme parachainidir. Ethereum geliştirici araçlarını kullanarak Substrate tabanlı bir ortamda Solidity projeleri oluşturmayı kolaylaştırır. Ethereum’un günlüklerini, anahtarlarını, Web3 RPC’sini, hesaplarını ve aboneliklerini Polkadot blokzincirine yansıtan bir parachain görevi görür. Temel Ethereum özellik setinde bulunan zincirler arası entegrasyon, zincir içi yönetişim ve stake etme mekanizmalarını genişletir.

GLMR token, Moonbeam ağındaki işlem ücretlerini ödemede, platform üzerinde oluşturulan merkeziyetsiz node altyapısı mekaniğini güçlendirmede, akıllı sözleşme yürütmelerinde ve oy vererek zincir üstü yönetişim mekanizmasını kolaylaştırmakta kullanılır. Yatırımcıların ilgi gösterdiği GLMR, son 30 günde %52,7 değer kazandı.

SXP

Eski ismiyle Swipe, yeni ismiyle Solar veya SXP, kullanıcıların dijital ve fiziksel konumlarda kripto paralar ve nakit varlıkları satın almasını ve harcamasını kolaylaştırmaya odaklanmıştır. Dijital cüzdan ve yazılım ekosistemi olarak çalışan SXP, akıllı telefon uygulamaları ve Visa banka kartları ile bağlantı kurabilir. Geleneksel mobil cüzdanlar gibi çalışır, en az 30.000 SXP token stake yapan kullanıcılara Spotify ve Netflix’te ücretsiz hesap sağlamanın yanında Bitcoin harcamalarında %8 geri ödeme veren bir banka kartı verir. SXP, bir Binance Labs girişimidir.

Kredi kartları, tasarruf hesabı ve farklı ek hizmetler üzerinde çalışmaya devam eden SXP’nin trend olmasındaki nedenlerden biri de Coinmarketcap üzerindeki “Earn & Learn” (Öğren & Kazan) etkinliği ile kişi başı 20$ ödül dağıtmasıdır.

SuperFarm (SUPER)

SuperFarm, zincirler arası NFT farm ekosistemi oluşturarak NFT’leri daha kolay ve erişilebilir hale getirmeyi amaçlamıştır. SuperFarm’da herkes herhangi bir kodlama bilgisi olmadan kendi NFT’lerini üretebilir ve NFT çiftliklerini başlatabilir. Ekosistemin özelliği, kullanıcıların kendi çiftliklerini hızlı bir şekilde oluşturabilmelerine, çiftçilikten elde edilen puanlarla NFT satın almalarına olanak sağlayarak dijital koleksiyonların teknik zorluklarının üstesinden gelmesidir. SUPER token, SuperFarm ağını yönetmeye yardımcı olmak için kullanılır. $SUPER sahipleri, yönetişim tekliflerine oy vererek SuperFarm platformunda söz sahibi olabilir. Kullanıcıların kendi çiftliklerini oluşturabilmeleri için 100.000 SUPER tutması gerekmektedir.

MX Token (MX)

Son ayların popüler kripto para borsası MEXC globalin yerel tokeni MX, MEXC platformundaki ortakları, topluluğu ve ekibi birbirine bağlamada temel rol oynar. MX token sahipleri platformda oylama yaparak platform yönetimine dahil olabilir, platformdaki işlem ücretlerinde indirim alabilir ve yeni ortak projelerine M-dayLaunchpad ve Kickstarter gibi etkinliklerle katılabilir. En çok Kickstarter için kullanılan MX Token, kripto para ön satış sistemiyle kâr elde edenlerin gözde kriptolarından olmuştur.

MEXC platformu, her 3 ayda bir kârının %40’ını piyasadan MX Token satın alıp daha sonra yakmak için kullanır. Bu durum, MX Token’i deflasyonist bir token yapar.

Son haftanın trend kripto paraları listesinin birkaç öğesi bunlardı. Yatırımcılar ve kullanıcılar, her dönem farklı kripto paralara ilgi göstermeye devam ediyor. Piyasanın düşüş eğiliminde olduğu dönemlerde kâr etmek zor olsa da yine de karşımıza birkaç iyi fırsat çıkabiliyor.

Written by: admin

Tagged as: , , , .

Rate it
Previous post

today9 Mayıs 2022

  • 10
close

Blockchain admin

Son Dönemin En Popüler IoT Coinleri

Son senelerin en önemli teknolojilerinden biri olan IoT (Nesnelerin İnterneti), blokzincirleri içinde de popüler kategorilerden biri. Tesla Bobininin temelini attığı teknolojiye dayanan bu yapı, elektrikli tüm aletlerin internete bağlanabilmesini ve ...


Similar posts

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *