Spotlight

today9 Haziran 2022

Public + Blockchain + Play-to-Earn Kriptolia Agency

Most Playing P2E Games on Polygon Network

In-game items are embedded in blockchains as NFT with GameFi technology. This technology has made a dream come true: making money playing games. Thanks to blockchain games, you can earn cryptocurrencies and convert them into real world money and make a living. In these games usually all assets, weapons, characters, [...]

Top Voted
Sorry, there is nothing for the moment.

Son Dönemin En Popüler IoT Coinleri

Public + Blockchain admin today9 Mayıs 2022 9

Background
share close

Son senelerin en önemli teknolojilerinden biri olan IoT (Nesnelerin İnterneti), blokzincirleri içinde de popüler kategorilerden biri. Tesla Bobininin temelini attığı teknolojiye dayanan bu yapı, elektrikli tüm aletlerin internete bağlanabilmesini ve birbirleriyle senkronize olabilmesini amaçlar. Mobil teknolojiler, veri toplayabilecek ve paylaşabilecek düzeye geldiği için artık dijital her şey birbiriyle etkileşim kurabiliyor. Fiziksel dünyayı ve dijital dünyayı işbirliği içine sokan teknoloji, IoT coinleri aracılığıyla blokzincirlerine de taşınıyor.

IoT fikrini kripto paralara uyarlayan projeler, 2017’den beri sayısını artırdı. Geliştiriciler bu projeleri dünya geneline yaymaya çalışıyor. Nesnelerin İnterneti ne kadar çok akıllı alete uyarlanırsa iletişim o kadar basit ve çeşitli olabilecek. Bu yazıda en iyi IoT kripto paraları listesine bakacağız.

VeChain (VET)

VeChain, işletmelerin dApp’ler (Merkezi Olmayan Uygulama) oluşturarak dijital işbirliğini ilerletmeyi amaçlayan bir projedir. Tedarik zinciri yönetimi ve veri aktarımı için araçlar sağlayan bu proje, dApp’lerinin kapsamını genişletti, ana ağını oluşturdu ve tüm veri çözümlerini içermeye başladı. Walmart, LVMH ve BMW gibi şirketler VeChain teknolojisini kendi elektronik araçlarında kullanıyor ve verileri blokzincirinde değiştirilemez bir şekilde saklıyor. VeChain protokolü, dijital aletlerden gelen gerçek dünya verilerini saklamak için VET coin ve VTHOR tokeni kullanır.

Helium (HNT)

Helium, kablosuz cihazları ağa bağlayarak Hotspot ile onların birbirine veri aktarmasını sağlar. IoT cihazları için bir blokzincir oluşturan Helium, sektörünün en gelişmiş projesidir. Helium Hotspot cihazları ile kablosuz elektrikli aletlerin blokzincirine dahil olmasını sağlayabilir ve HNT coin madenciliği yapabilirsiniz. Helium ağında node görevi gören 25.000’den fazla etkin nokta vardır. Bu, Helium’u merkeziyetsizleştirir ve topluluk tarafından verilen isim olan Halkın Ağı’na yaklaştırır. Merkeziyetsizlik, Helium’un rakiplerine göre en büyük avantajıdır.

IOTA (MIOTA)

IOTA, nesnelerin interneti kullanan cihazlar için veri aktarımı ve değer sağlamak için oluşturulmuş bir dağıtılmış defterdir. Dağıtılmış defter dedik çünkü blokzincir ile değil, kendilerinin tasarladığı Tangle teknolojisi ile çalışır. İnsanlar ve cihazlar arasında kablosuz veri alışverişi yapmayı amaçlayan bu proje, yeni nesil dijital devrim için özel olarak geliştirilmiştir. IOTA’daki verileri değiştirilemez ve düşük kaynak ile çalışabilir. Altyapı için büyük bir yatırım yapmaya gerek kalmadan Nesnelerin İnterneti için güç sağlamaya odaklanan IOTA, aynı zamanda işlem ücreti almayan bir ağa sahiptir.

IoTeX (IOTX)

IoTeXnesnelerin interneti kavramını yüksek ölçeklenebilir bir yapıya taşıyan bir ekosistemdir. Kurulduğu 2017 yılından beri istikrarlı bir şekilde büyümeye devam eden IoTeX, işlemleri kolaylaştırmaya odaklanıyor ve IoT için temel blokzincir olmayı amaçlıyor. Merkeziyetsiz ağı, gündelik cihazların kontrolünü sağlamak için özel teknolojiler kullanıyor. Sadece kendisine ait Roll-DPoS konsensüs mekanizması sayesinde IoT cihazları IoTeX ağına hızlı bir şekilde blok blok bağlanabiliyor.

Nesnelerin interneti uygulamaları, blokzincirlerinde tutulan verileri analiz etmek için makine öğrenimi algoritmalarını kullanır. Makine öğrenimi sayesinde sadece bireysel değil büyük fabrikalardaki iş makinelerinin verileri bile anlık analiz edilerek verim ölçülebilir. IoT, tedarik zincirine yardımı ile üretilen tüm ürünlerin üretim aşamasından evimize girdiği aşamaya kadar hangi aşamalardan geçtiğini blokzincirinde şeffaf bir şekilde sergileyebilir. Geleceğin büyük teknolojisi IoT’u detaylıca araştırmak için geç kalmayın.

Written by: admin

Tagged as: , , , , .

Rate it
Previous post

Similar posts

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *