Spotlight

today9 Haziran 2022

Public + Blockchain + Play-to-Earn Kriptolia Agency

Most Playing P2E Games on Polygon Network

In-game items are embedded in blockchains as NFT with GameFi technology. This technology has made a dream come true: making money playing games. Thanks to blockchain games, you can earn cryptocurrencies and convert them into real world money and make a living. In these games usually all assets, weapons, characters, [...]

Top Voted
Sorry, there is nothing for the moment.

Trend Olan GameFi Projeleri

Public + Blockchain admin today9 Mayıs 2022 34

Background
share close

GameFi şu anda kripto dünyasının en trend şeylerinden biri. Oyun oynamayı ekonomik teşviklerle merkeziyetsiz finansa taşıyan bu kavram genellikle oyunda dijital mahsul büyüterek, savaşları kazanarak veya değerli kaynakların madenciliğini yaparak kripto para kazanmayı sağlar. Oyna — kazan olarak da bilinen bu ekonomi, sanal toprakları kiralayarak pasif gelir kazanmaya da olanak sağlar. DeFi ve GameFi’nin gelişmesiyle oyun içi öğeler NFT’ye çevrilip kiralanarak da gelir elde edilebilir. Piyasada birçok GameFi projesi var, içlerinden trend olan GameFi projelerini birlikte inceleyip ne işe yaradıklarına bakalım.

DeFi Kingdoms (JEWEL)

DeFi KingdomsHarmony blokzincir(i) üzerinde oluşturulmuş bir play-to-earn oyunudur. Oyunda NFT pazar yeri, likidite havuzları ve merkeziyetsiz borsa bulunmaktadır. Nostaljik bir krallık oyunu olan DeFi Kingdoms, DeFi’ın tüm potansiyelini oyun içinde kullanacak hale getirmeyi amaçlıyor. Oyunu oynayarak ve likidite havuzlarına katılım sağlayarak kazanılan JEWEL token, piyasa değeri bakımından 206. sıradadır.

Kullanıcılar oyun içinde birçok farklı kahramanı seçebilir. Her kahramanın HP’si vardır ve bu yaşam gücü yarıdan aza düştüğünde yeniden kazanmak için iksir kullanmak veya dinlenmek gerekmektedir. MP yani mana puanları da büyülerin ve becerilerin kullanımı için harcanır. Bunlar dışında her karakter çeviklik, güç, dayanıklılık ve beceri puanlarına sahiptir ve bu puanlar oyunun her aşamasında önem arz eder.

Bezoge Earth (BEZOGE)

Bezoge Earth, henüz alfa test aşamasında olmasına rağmen 30 binden fazla oyuncuya ulaşmıştır. Bu oyunda son blokzincir teknolojilerini kullanarak Bezogi koleksiyonu oluşturulabilir, kaynaklar yağmalayabilir ve efsanevi silahlar üretebilirsiniz. Bezogia topraklarını yağmaladığınız sırada Petzogi NFT’leri de size yardımcı olacaktır. MMORP oyunu olan bu play-to-earn projesinde dünyayı kötü güçlerden korumaya çalışırsınız. Kırmızı, sarı, yeşil, turuncu, siyah, mavi, beyaz ve altın olmak üzere 8 farklı Bezogi ırkı bulunur ve her biri farklı isme sahiptir. NFT’lerin “common”, “rare”, “epic”, “mixed breed” ve “purebred” olmak üzere 5 farklı nadirliği bulunur. BEZOGE token şimdiden piyasa değeri bakımından 290. sıraya çıkmıştır.

Aavegotchi (GHST)

Aavegotchi, Ethereum ve Polygon ağları üzerinde işleyen bir play-to-earn oyunudur. Bu oyundaki evrende oyuncular Aavegotchi hayalet NFT’ler ile avatar sahibi olup bu avatarlarını kripto para avlamak için kullanabilirler. Her avatar NFT’si nadirlik puanlarıyla tanımlanan benzersiz özelliklere sahiptir. Tamagotchi isimli sanal bebek evcil hayvan oyunundan esinlenerek üretilen bu oyunu oynamak için illa NFT’ye sahip olmak gerekmez. NFT sahipleri, NFT’lerini belirli sayıda veya 0 GHST karşılığında belirli bir süreliğine kiralayabilir. Kullanıcının bu NFT ile kazandığı tokenler yine NFT sahibinin belirleyeceği oranlarla NFT sahibine ve kullanıcıya paylaştırılır. GHST token şu anda 389. sırada bulunmaktadır.

YooShi (YOOSHI)

Super Mario serisindeki yeşil dinozordan ilham alınarak oluşturulan YooShi, metaverse (kurgusal evren) odaklı bir GameFi projesidir. BNB Smart Chain’de kullanılan bu oyun, önce memecoin olarak piyasaya sürülen ve daha sonra çeşitli NFT işlevlerine sahip olan bir oyun haline gelen girişimdir. Bu platformda yeni NFT tabanlı oyun projeleri için IDO etkinlikleri yapılır.

YooShi metaverse’sinde oyna — kazan oyunu, oyun geliştirme sistemi, oyun launchpad’i ve NFT entegrasyonu bulunur. Bu platform oyuncuların para kazanırken eğlenebileceği bir dünya yaratmayı amaçlıyor. YOOSHI token piyasa değeri bakımından en değerli 368. tokendir.

Son zamanlarda her ay blokzincir oyunları milyarlarca dolarlık işlem hacimlerine sahip oluyor. Dijital orijinallik sertifikaları, oyun içi token veya tokenler, NFT’ler ve oyna — kazan ekonomisine dayanan GameFi projeleri, oyunculara görevleri tamamlamaları veya farklı şartlar sonucunda tokenler ile ödüllendiriyor. Sürekli gelişmeye devam eden p2e oyunları, oyun içi karakterleri çiftleştirip yeni karakterler üretmeyi bile mümkün kılıyor. Bu oyunların neredeyse hepsi merkeziyetsizdir ve oyunun geliştirilmesi için alınan kararlarda oyunun tokenine sahip olanların oylamalarıyla karar verilir.

Written by: admin

Tagged as: , , , , .

Rate it
Previous post

Similar posts

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *