Spotlight

today9 Haziran 2022

Blockchain + Play-to-Earn + Public Kriptolia Agency

Most Playing P2E Games on Polygon Network

In-game items are embedded in blockchains as NFT with GameFi technology. This technology has made a dream come true: making money playing games. Thanks to blockchain games, you can earn cryptocurrencies and convert them into real world money and make a living. In these games usually all assets, weapons, characters, [...]

Top Voted
Sorry, there is nothing for the moment.

Wax Ağındaki En Popüler Play-to-Earn Oyunları

Blockchain + Public admin today9 Mayıs 2022 10

Background
share close

Wax Protokolüplay-to-earn (kazanmak için oyna temelli) oyunları, merkezi olmayan uygulamalar (dApp) ve NFT koleksiyonları için büyük bir ekosistem oluşturan Layer-1 (Layer 1: Altta yatan ana blokzincir mimarisini tanımlamak için kullanılan terimdir.) blokzinciridir. WAXP ise bu ağın içindeki uygulamalara ve pazar yerine güç veren coindir. Ağ içinde özellikle Alcor Exchange ve Atomic Hub aracılığıyla tokenler ve NFT’ler alınıp satılabilir, açık artırmaya koyulabilir veya sergilenebilir. Wax ağı üzerinde işlemler diğer ağlardan biraz farklı şekilde CPU, NET ve RAM için WAXP stake ederek yapılır. Bu sayede hiçbir işlem için ücret ödenmez ama ağa kuvvet vermek için cüzi miktarda stake yapmak zorunludur.

WAX EkosistemiGameFi ekonomisine liderlik yapmaktadır. Ağ içindeki onlarca oyun, tüm blokzincir oyunları içinde üst sıralarda yer alır. Kullanıcı sayısı ve işlem hacmi bakımından en büyük play-to-earn ekosistemi olan WAX ekosistemi neredeyse her gün yeni bir oyunu piyasaya sürmektedir. Bu makalemizde WAX oyunları içinde en çok oynanan 5 tanesini inceleyeceğiz.

Alien Worlds (TLM)

WAX ağının tüm zamanlarda en popüler oyunu Alien Worlds. Yedi adet gezegenin farklı bölgelerinde uzay madenciliği yaparak oynanır. Her gezegende farklı madencilik bölgeleri vardır. Bu bölgelerin TLM havuzları ve madencilik komisyon oranları bulunur. Çeşitli avatar NFT’lerine ve silahlara sahip olabileceğimiz oyunda madenciliği 3 ekipman ile yaparız. Seçeceğimiz 3 ekipman için birçok seçenek bulunur. Her araç, farklı nadirliğe, güç seviyesine ve madencilik süresine sahiptir. Oyuncular, belirli süre sıklığında madencilik yaparak TLM elde ederler.

TLM, Binance de dahil olmak üzere birçok büyük borsada listelenmiş, Alien Worlds oyununun yerel tokenidir. Madencilik yaparak kazanılan bu token, blokzincir oyunlarının ve play-to-earn (kazanmak için oyna) ekonomisinin ilk örneklerindendir.

Farmers World (FWW)

Play-to-earn ekonomisinin güçlü oyunlarından biri olan Farmers World, Gold, Food ve Wood olmak üzere üç oyun içi token içerir. Oyun içi NFT varlıklarını kullanarak NFT hayvanları yetiştirebiliyor, yiyecek yetiştirebiliyor ve NFT Arsalar satın alabiliyorsunuz. Oyunda kullanılan ve kazanılan tüm NFT’ler Atomic Hub üzerinde alınıp satılabiliyor. Oyuncular Farmers World’de altın madenciliği, balık yakalama, odun kesme ve çiftçilik gibi aktiviteler yaparak medeniyetini inşa eder. Oyunu başlamak için iyi bir strateji oluşturulmalıdır.

Wombat Dungeon Master

Wombat Dungeon Master, Wombat karakter NFT’nizi Dungeon ile paylaşarak puan ve kripto kazanmanızı sağlayan bir oyundur. NFT’lerin madencilik gücünü artırarak ve onları zindana göndererek oynanmaktadır. Bir oyuncu ne kadar çok NFT kullanır ve ne kadar çok XP kazanırsa, toplanan puan ve kriptolar da o kadar artar. Zindan koşusu yapıldığında ise Wombat NFT bulup sahip olma imkanı vardır. Yeni NFT’lere sahip olmak için çeşitli kart paketleri satın alıp açabilirsiniz. Wombat’ınızı daha iyi istatistiklere sahip olacak şekilde donatmak için bu NFT’leri kullanırsınız. Oyuna başlamak için herhangi bir NFT’ye ihtiyaç yoktur.

Dragon Valley

Dragon Valley, NFT tabanlı bir blokzincir oyunudur. Bu oyunda ejderhalara sahip olursunuz ve onları goblinlerle savaştırarak eğitirsiniz. Goblinleri yendiğiniz takdirde savaşlardan token kazanırsınız. Ejderhanızı büyütmenize ve geliştirmenize yardımcı olacak öğeler için alışveriş yapabilirsiniz. Oyunun temel mantığı, Ejderhalar Vadisi’ni huzur ve refah içinde bir yer olarak korumaktır. NFT markette farklı nadirlik seviyelerine sahip yumurtalar bularak içlerinden oyun içi öğe çıkarabilirsiniz.

TokenLands

TokenLands, yeni dünya kolonizasyonunu simülatörüdür. Oyuncular, heyecanlı savaşlara katılmak için NFT kart koleksiyonlarını kullanır. Avatlarlar, seviyeler, altyapı tesisleri ve arazi parselleri barındıran oyunda tüm kullanıcılar iş yaparak token kazanabilir. Kart stake ederek pasif gelir elde edebilen oyuncular, NFT kartlarını müzayedeye koyarak satabilir. TokenLands’in stake mekanizması için bir bankası vardır.

Written by: admin

Tagged as: , , , , , , , .

Rate it
Previous post

Similar posts

Post comments (0)

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *